Błędy w dokumentach przesyłanych do ZUS zmniejszy Interaktywny Płatnik Plus PDF Drukuj Email
Czwartek, 12 Listopad 2015 08:00
Co miesiąc z ZUS kontaktuje się ponad 2 mln płatników składek, którzy przesyłają dokumenty 16 mln ubezpieczonych. Tylko przez pierwsze osiem miesięcy 2015 roku drogą elektroniczną wpłynęło 210 mln dokumentów ubezpieczeniowych, z czego korekty wymagało ponad milion. Błędne dokumenty mogą przyczynić się do wszczęcia postępowanie egzekucyjne przez ZUS. Na koniec III kwartału było prowadzonych 866 tys. postępowań wyjaśniających wobec 400 tys. płatników. Aby ograniczyć błędy, płatnicy mogą się kontaktować z Zakładem za pomocą programu Interaktywny Płatnik Plus (IPP).

Więcej: RSS Infor.pl -

 
Komunikat Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 20 sierpnia 2014 r. w sprawie kwot przychodu odpowiadających 70% i 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ogłoszonego za II kwartał 2014 r. stosowanych przy zmniejszaniu albo zawieszaniu emery

Więcej: ZUS - Portal Finansowo-Księgowy

Aby odliczyć w PIT opłatę za pobyt w sanatorium trzeba mieć orzeczenie o niepełnosprawności
Pytanie:  Czy emeryt posiadający orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności może odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej opłatę za pobyt na turnusie sanatoryjno-rehabilitacyjnym w sanatorium oraz koszty dojazdu na turnus? Czy może odliczyć wydatki na leki?

Więcej: PIT - Portal Finansowo-Księgowy